Webinar Ariel Giaretto - Instytut Terapii Psychosomatycznej

ITP
Przejdź do treści
ARIEL GIARRETTO
Praca z seksualnością i traumą seksualną
(warsztat online)

Warsztat odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2022 r. w formule online. Adresowany jest przede wszystkim do psychoterapeutów, terapeutów pracy z ciałem, psychologów, edukatorów seksualnych, lekarzy i praktyków innych profesji, którzy zajmują się wspomaganiem osób mających problemy z seksualnością oraz leczeniem traumy seksualnej.  
Wszyscy terapeuci spotykają się w swojej pracy z klientami, którzy w dzieciństwie lub w wieku dorosłym doświadczyli traumy seksualnej, z parami, które borykają się z niedopasowaniem pod względem seksualnym, oraz z osobami, które zmagają się z wyniszczającym wstydem, tożsamością seksualną/płciową, wizerunkiem swojego ciała lub po prostu mają trudność z kontaktem z własną cielesnością.
Warsztat ma na celu wesprzeć praktyków i terapeutów w przyswojeniu nowych i skutecznych narzędzi rozwiązywania problemów natury seksualnej, aby można było pomóc nawet najbardziej wymagającym klientom.
Materiał wprowadzany na warsztacie zawiera treści, których nie obejmuje 3-letnie szkolenie Somatic Experiencing. Studenci Somatic Experiencing poprzez uczestnictwo w pełnych zajęciach mogą zaliczyć 2 akredytowane godziny superwizji grupowej.
Webinar poprowadzi: Ariel Giarretto
Ariel Giarretto terapeutka pracy z ciałem specjalizująca się w terapii traumy seksualnej, doświadczona długoletnia trenerka Somatic Experiencing, certyfikowana edukatorka seksualna, doula. Od lat 90-tych XX wieku szkoliła się i nabywała praktykę w zakresie psychologii przed- i okołoporodowej oraz leczenia traumy przywiązania i traumy okołoporodowej. Ma duże doświadczenie w pracy z parami i osobami pragnącymi wzmocnić w swoich relacjach seksualność i intymność, a także z osobami, które doświadczyły niepłodności, ciężkich porodów, inwazyjnych zabiegów medycznych. Praktykuje w Oakland w Kaliforni (USA) oraz prowadzi warsztaty i kursy w wielu krajach świata. Więcej na stronie http://arielgiarretto.com/

Podstawowe treści prezentowane podczas zajęć:
  • Jak pomóc osobom, które odczuwają trudność w kontakcie ze swoim ciałem, odnaleźć przyjemność i przepływ.
  • Jak pomóc klientom ze złożoną przeszłością zidentyfikować jasne cele, aby terapeuta i klient wiedzieli i mieli przyzwolenie, jak postąpić, by wybrać najkrótszą ścieżkę do odzyskania zdrowia.
  • Poznanie najnowszej wiedzy w zakresie edukacji seksualnej pomagającej wyjaśnić klientom podstawowe fakty normalizujące zachowania i zmniejszające wstyd.
  • Zapoznanie się z ćwiczeniami ucieleśniającymi, które wspierają bieżącą regulację, co pomaga klientom mającym trudności w radzeniu sobie z sytuacjami dnia codziennego odnaleźć swoje zasoby i stabilność.
  • Nauczenie się nowych technik, które wzmacniają poczucie granic, pomagają odnaleźć "swój głos" i wyrażają prawdziwą „ucieleśnioną zgodę”.
  • Poznanie zaawansowanych najbardziej skutecznych strategii i protokołów pracy z traumą seksualną w taki sposób, by nie doprowadzać do retraumatyzacji klienta.
  • Poznanie różnych sposobów pracy ze wstydem.
  • Zapoznanie się z umiejętnościami specyficznymi dla pracy z mężczyznami, którzy przeżyli traumę seksualną.
W trakcie warsztatu będzie także czas na omówienie kilku konkretnych przypadków z praktyki terapeutycznej uczestników zajęć.
Poprzez udział w warsztacie uczestnicy zwiększą też swoje kompetencje osobiste: nauczą się swobodnie rozmawiać o ciele i seksualności, bardziej zaprzyjaźnią się ze swoją cielesnością i zyskają wyższy poziom komfortu i połączenia ze wszystkimi częściami ciała, a także rozwiną większą świadomość ciała dzięki ćwiczeniom ucieleśniającym.
Termin zajęć: 2-4 grudnia 2022 r. w godz. 10-18.
Koszt udziału: 1400 zł przy płatności do 21 października 2022 r. lub 1600 zł przy płatności po 21 października 2022 r.

Wpłat w wysokości odpowiednio 1400 zł lub 1600 zł należy dokonywać na konto (po otrzymaniu automatycznego potwierdzenia rejestracji):
Instytut Terapii Psychosomatycznej
25 1140 2004 0000 3202 7545 9930 (mBank)
tytułem: „Warsztat online z Ariel Giaretto”
Ostateczny termin wpłat upływa 28 listopada 2022 r.

Osoby, które zapiszą się na warsztat, dzień przed spotkaniem otrzymają wiadomość mailową z linkiem do webinaru oraz krótką instrukcją obsługi dostępu (oprogramowanie Zoom). W dniu szkolenia około godz. 9:55 należy kliknąć w link i oczekiwać na przyłączenie do spotkania online, które rozpocznie się o godz. 10:00.
© 2014. Instytut Terapii Psychosomatycznej. All Rights Reserved.
Skontaktuj się z nami:
Wróć do spisu treści