Webinar Marta Kochan Wójcik - Instytut Terapii Psychosomatycznej

ITP
Przejdź do treści
Jak integrować metody pracy z ciałem z innymi modalnościami udzielania pomocy terapeutycznej
Dwudniowy webinar (seminarium online)

Celem szkolenia będzie uporządkowanie wiedzy na temat teoretycznych założeń różnych systemów psychoterapii i modalności udzielania pomocy psychologicznej (w tym terapii traumy metodą Somatic Experiencing). Podstawowe osie tematyczne webinaru to:
  • koncentracja terapeuty na zasobach albo na symptomach patologii;
  • kierunek przetwarzania informacji: metody akcentujące oddolne (ciało-umysł) versus odgórne (umysł-ciało) przetwarzanie informacji;
  • stopień ustrukturowania technik pracy terapeutycznej: metody oparte na schematach albo na procesie;
  • stopień dyrektywności terapeuty: symetryczne i asymetryczne relacje terapeuty z klientem.
Zaproponowane w ramach webinaru ćwiczenia warsztatowe umożliwią rozszerzenie świadomości własnych przekonań i nawyków dotyczących pomocy terapeutycznej oraz stylu jej udzielania. Uczestnicy szkolenia będą mogli przyjrzeć się także źródłom osobistych ograniczeń w pracy z klientami, wynikających na przykład ze specyfiki czy dynamiki zgłaszanego problemu lub też z cech samego klienta. Będzie to pierwszy krok w uzyskaniu orientacji, gdzie jest moje miejsce jako terapeuty w polu różnych modalności udzielania pomocy psychologicznej. W ramach szkolenia omówiona zostanie także struktura sesji terapeutycznej, zasady ustalania kontraktu oraz kończenia pracy z klientem metodą Somatic Experiencing.

Webinar poprowadzi: dr Marta Kochan-Wójcik
Marta Kochan-Wójcik doktor psychologii klinicznej, psycholog-praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie udzielania pomocy psychologicznej i psychoterapii. Jest certyfikowanym praktykiem oraz asystentem kursów terapii traumy metodą Somatic Experiencing i Neuroaffective Relational Model. Specjalizuje się w pracy z rodzinami, parami oraz w terapii indywidualnej osób dorosłych borykających się z konsekwencjami doświadczeń urazowych i traum rozwojowych. Posiada także dwudziestoletnie doświadczenie akademickie, które zaowocowało licznymi publikacjami w zakresie psychologii klinicznej i psychologii rodziny. Więcej na stronie http://kochan-wojcik.pl/o-mnie/

Termin zajęć: 9-10 grudnia 2021 r. w godz. 17:00 – 20:15.
Koszt udziału: 250 zł
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane będą do 30 listopada 2021 r. tylko poprzez formularz zgłoszeniowy.

Wpłat w wysokości 250 zł należy dokonywać na konto (po otrzymaniu automatycznego potwierdzenia rejestracji):
Instytut Terapii Psychosomatycznej
25 1140 2004 0000 3202 7545 9930 (mBank)
tytułem: „Webinar Marta Kochan-Wójcik”
Ostateczny termin wpłat upływa 1 grudnia 2021 r.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed spotkaniem otrzymają wiadomość mailową z linkiem do webinaru oraz krótką instrukcją obsługi dostępu (oprogramowanie Zoom). W dniu szkolenia około godz. 16:55 należy kliknąć w link i oczekiwać na przyłączenie do spotkania online, które rozpocznie się o godz. 17:00. Uczestnicy seminarium widzą i słyszą osobę prowadzącą, natomiast od ich decyzji zależy, czy będą widziani przez innych uczestników zajęć.
Cena webinaru: 250
Płatność do 1 grudnia 2021 r.

9-10 grudnia 2021 r.
© 2014. Instytut Terapii Psychosomatycznej. All Rights Reserved.
Skontaktuj się z nami:
Wróć do spisu treści