Webinar Zasmakuj SE - Instytut Terapii Psychosomatycznej

ITP
Przejdź do treści
Zakosztuj Somatic Experiencing
Narzędzia samoregulacji podczas pracy z innymi
Webinar (seminarium online)

Terapeuci na całym świecie pracują nad tym, aby znaleźć najlepsze sposoby umożliwiające udzielanie wsparcia swoim klientom, szczególnie w czasach niepewności i dystansu społecznego podczas pandemii koronawirusa. W tym okresie wszechobecnego poczucia zagrożenia i niepewności niezbędne jest rozwinięcie i ustanowienie wewnętrznego stabilnego poczucia bezpieczeństwa.
Relacja terapeutyczna zapewnia kontekst, w którym poczucie bezpieczeństwa może być kształtowane i pielęgnowane poprzez powtarzalne, stałe i spójne rozwijanie bezpiecznych doświadczeń sensorycznych. Gdy klienci integrują te doświadczenia, maleje ryzyko bycia przytłoczonym i zdestabilizowanym.
Dystans społeczny, powszechny lęk i intensywność informacji podawanych w mediach stanowią dodatkowe wyzwania i mają tendencję do przytłaczania i destabilizacji układu nerwowego zarówno terapeutów, jak i ich klientów. Aby wesprzeć tych, którzy pomagają klientom w tym stresującym, nieprzewidywalnym czasie, proponujemy kilka przydatnych praktycznych narzędzi radzenia sobie ze stresem, lękiem i traumą z perspektywy Somatic ExperiencingTM (SETM).
Somatic ExperiencingTM to zorientowane na ciało podejście do leczenia traumy, opracowane przez dra Petera Levine. Główne założenie metody polega na pracy z traumą poprzez kierowanie uwagi klienta na wewnętrzne doświadczenia i doznania. To zbliża do przytłaczających odczuć sprzężonych z traumą w sposób niebezpośredni bardzo stopniowo, w tempie wyznaczanym przez ciało, aby móc renegocjować i zintegrować to doświadczenie. Jedną z zalet zasad SETM jest to, że można je stosować w połączeniu z różnymi metodami i kierunkami terapeutycznymi.
Podczas webinaru zaprezentowanych będzie kilka podstawowych zasad rozwiązywania traumy z fizjologicznego punktu widzenia, kilka praktycznych ćwiczeń mających na celu kontenerowanie przytłaczających odczuć i emocji oraz narzędzia wspierające poczucie bezpieczeństwa w sobie i w relacji terapeutycznej. Ludzką potrzebą każdego z nas jest kontakt i współregulacja z innymi. W obecnych czasach społeczna izolacja tworzy paradoks w naszych systemach nerwowych. To seminarium internetowe da nam więc także szansę eksplorowania, jak wesprzeć tę podstawową dla naszego ludzkiego społecznego układu nerwowego potrzebę kontaktu przy pomocy telefonu, rozmów wideo lub mediów internetowych.
Przeczytaj więcej o metodzie Somatic ExperiencingTM

Zapisy zamknięte

Webinar poprowadzi: Kavi Alessandro Gemin
Kavi Alessandro Gemin – trener Somatic Experiencing i terapii czaszkowo-krzyżowej, licencjonowany psychoterapeuta z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem praktycznym z zakresu arteterapii, osteopatii, terapii czaszkowo-krzyżowej, programowania neurolingwistycznego oraz SE. W swoje nauczanie wnosi zamiłowanie i ogromną wiedzę z takich dziedzin, jak anatomia, fizjologia i neurobiologia.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim i tłumaczone na język polski.

Termin: sobota 16 maja 2020 r. w godz. 9:30 – 13:00.
Koszt udziału: 180 zł
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane będą do 12 maja 2020 r. tylko poprzez formularz zgłoszeniowy.

Wpłat w wysokości 180 zł należy dokonywać na konto (po otrzymaniu automatycznego potwierdzenia rejestracji):
Instytut Terapii Psychosomatycznej
25 1140 2004 0000 3202 7545 9930 (mBank)
tytułem: „Zakosztuj SE”
Ostateczny termin wpłat upływa 13 maja 2020 r.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed spotkaniem otrzymają wiadomość mailową z linkiem do webinaru oraz krótką instrukcją obsługi dostępu (oprogramowanie Zoom). W dniu szkolenia około godz. 9:25 należy kliknąć w link i oczekiwać na przyłączenie do spotkania online, które rozpocznie się o godz. 9:30. Uczestnicy seminarium widzą i słyszą trenera, od ich decyzji zależy, czy będą widziani przez innych uczestników zajęć.
Cena webinaru: 180 zł
Płatność do 13 maja 2020 r.

16 maja 2020 r.
© 2014. Instytut Terapii Psychosomatycznej. All Rights Reserved.
Skontaktuj się z nami:
telefon: +48 502 607 736
Wróć do spisu treści